You are currently viewing Mobil Sağlık Uygulamaları

Mobil Sağlık Uygulamaları

Teknoloji ile geliştirilerek kullanımına sunulmuş akıllı telefonlarınızdaki play store içerisindeki fazla yer kaplamayan birkaç sağlık uygulaması önerimiz var. Biri adım syar, biri size su içmenizi hatırlatıyor ve diğeri de kalp atım sayınızı kontrol edebilminiz sağlıyor.

Bir kaç adet basit ve kapladığı yeri az olan sağlık uygulamasından bahsedelim.
NoomWalk Gün içerisinde, evdeyken bile hareket halindesiniz. Akıllı android yüklü telefonlarınızı hemen her zaman yanınızda taşıyorsunuz. Sağlığınız için düzenli yürüyüş yapmanız gerekiyor tabiki. Siz her hareketinizi her adımınızı sayamazsınız. Ama sağlık için her insanın günde ortalama 6000 ile 10000 adım arasında adım atması lazım. Noomwalk uygulamasıda burada sizin için telefonunuzu yanınızda taşıdığınız süredeki attığınız her adımı sayacak. Size ise sadece gün bitiminde bu uygulamayı açıp günde kaç adım atmışım ben diye sonucunuza bakmak kalacak. Sağlığınız için atmanız gereken adımların ne kadarını tamamlayıp tamamlamadığınızı böylelikle, rahatça kontrol edebilirsiniz.
Runtastic Heart Rate Bu uygulama arka kamerayı desteklemek için flash içeren android sistemli bir çok telefonda kullanabilen bir uygulamadır. Bu uygulama ile sabah kalktıktan sonra yatakta 5 dakika doğrulduktan sonra dinlenen kh nizi ölçebilirsiniz. Gün içerisinde kalbinizin atış sayısını merak ettiğiniz her zaman bakabilir belki buna göre davranmanız gerektiğini anlayıp, ya dinlenir ya da düzenli hareket edersiniz. Günde ücretsiz olarak 3 defa kalbinizin atım sayısını ölçebilirsiniz. Pro’ ya geçerek hem daha fazla sayıda ölçüm yapabilirsiniz ve diğer ek birkaç içerikte gelecek. Unutmayın ki günümüzde taşikardi ve brakardiye sahip bir çok insan var. Kalp atımının sayısına dikkat etmesi gereken insanlar var. Sağlığınız için düzenli bir yaşama geçmeniz tabiki de en önemlisi. Ama düzenli olarak kendinizi kontrol edebiliyor olmanız en büyük rahatlık. Günümüz teknolojisiyle kişiye özel geliştirilen bu android uygulamalarından yararlanmak, her kullanıcının hakkı. Bunu bilin ve elinizde olan teknolojiyi yararlı bir biçimde kullanın.
WaterYourBody Kilonuzu giriyorsunuz. Buna bağlı olarak sizin günde kaç litre sıvı tüketmeniz gerektiğini size söylüyor. Gün içerisinde de size sürekli olarak bu kadar sıvı tükettiniz ve bu kadar daha tüketmeniz gerekiyor diye hatırlatıyor. Özellikle su içmeyi veya sıvı tüketmeyi unutan her insan için son derece yararlı bir uygulama. Elbette diğer herkes içinde gün içerisinde toplam tüketmesi gereken sıvı değerinin ne kadarını tamamladığıyla ilgili kontrol edilebilecek bir uygulama. Günde herkesin 2 litre su içmesi gerekir diye bir kaideyi, kalıplaşmış bir düşünce tarzını bozan ve size göre, sizin için işleyen bir uygulama. Uygulama içerisinde, su bardağı veya çay bardağı veya diğer içeceklerin ağırlığını elinizle değiştirerek ekleme yapıp duracaksınız. Size kalan tek görev bu.

Bu makaleyi değerlendir!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın