20 Mart 2019, Çarşamba
Uzman Gündem Teknoloji ve Hayatın Gündemi

Mobil Piyano Çalma Uygulaması

Mobil bir uygulamayla piyanoyu nasıl çalacağınızı öğrenmek ister misiniz? Tek yapmanız gereken basit melodilerle başlamak ve alıştırmalar yapmak.
Mobil Piyano Çalma Uygulaması makalesine ait resim


Android Kurdu, 12/12/14 20:00
Yükleniyor..
Mobil bir uygulama olan Piyano Öğretmeni play store içinde LearnPiano olarakta geçiyor, Türkçe diline az bir miktar çevirilmiş olarak, play store içerisinde yer almakta.

Uygulama içerisinde en basitten zorlaşan şarkılar var. Hangi notaya ne kadar süreyle basmanız gerektiğini size gösteriyor. Şarkı kitabından istediğiniz şarkıyı seçiyor ve nota akış diyagramına göre uzun veya kısa basıyorsunuz. Zamanla alışkanlık haline geliyor ve hangi notaya ne kadar süreyle basmanız gerektiğini kavramış oluyorsunuz. 

Eğlenceli ve yalnızken, bence neşeli vakit geçirmeye birebir. 

Piyano klavyelerini ayarlar kısmından değiştiriyorsunuz. Kayıt yapıp kendi çaldığınızı dinleyebiliyorsunuz. Bir çok farklı klavyesi mevcut ve her klavye için farklı nota akış diyagramı da mevcut. 

Proya geçtiğiniz zaman daha fazla şarkı ve içerik gelmekte.

Notaları dahi gösterip kapatabiliyorsunuz.

Bu uygulamanın içeriğini çok kısa sürede kavrıyor ve öğrenme kısmına geçebiliyorsunuz.

Bu uygulamaya ek olarak kendinizin ne öğrenip ne öğrenmediğinizi görmek istiyorsanız, RealPiano uygulamasını indirip orada denemeler yapabilirsiniz. RealPiano uygulaması tüm piyano tuşlarına aynı anda erişmenizi sağlıyor. Biraz hızlı şekilde tıklamalar yaparak notaları ne derece öğrenip öğrenmediğinizi de görmüş olacaksınız.

 

 

Benzer Makaleler

Benzer içerik bulunamadı..

 

Yükleniyor..
Yorum yaz
Sitemiz teknolojik haberler ve bilgilendirici haberler içermektedir. Sitemizde bulunan kaynağı belirtilmemiş yazıların tamamı uzmangundem.com adına yazılmış olup eser sahiplerine aittir ve uzmangundem.com sitemiz kaynak gösterilmeden kullanılması FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU(5846)'na aykırıdır. Her türlü konuda webmaster (@) uzmangundem.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Takip
[Valid RSS] Powered by FeedBurner
Yakında
Yakında bu site çok daha sosyal olacak.
Amaç
İşinin ehli uzmanların makalelerini yayınlayabileceği bir sosyal ortamı olsun istedik, çok yakında..