23 Ağustos 2017, Çarşamba
Uzman Gündem Uzmanların sosyal paylaşım ve tanışma ortamı

League of Legends bazı item(eşya) tavsiyeleri

League of Legends oynayanlar için hangi itemin hangi tür karakterler için iyi olabileceği konusundaki bilgilerimi sizinle paylaşıyorum.
League of Legends bazı item(eşya) tavsiyeleri makalesine ait resim


, 21/02/13 14:47
Yükleniyor..
Önceden yazmış olduğum bu yazının yetersiz ve anlaması güç olduğunu fark edip düzenledim. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki; ezbere itemlerle profesyonel oyunculara karşı oynayamazsınız. Her karakter için counter(zıt) karakter vardır, bunu bilirsiniz. İtemleri iyi kullanarak bu durumu tersine çevirmeniz mümkün olabilir. Bununla ilgili makaleler serisi yapmayı düşünüyorum ama size bununla ilgili bir örnek vereceğim. Mesela Olaf karakteri bazı karakterler için çok güçlü kabus gibi bir karakterdir. Bu durumu aşmak aslında çok basittir. Öncelikle Olafı tanımalıyız. Olafın en büyük özelliği E tuşu yeteneğidir. E tuşu olmasının sebebi normal vuruşların bu yeteneğin bekleme süresini 1 sn düşürmesidir. Saldırı hızı yüksek olursa bu yetenek daha kısa aralıklarda aktif olacaktır. Bunu engellemek için donmuş yürek alırsanız olafın saldırı hızı %20 düşecektir. Üstüne zırh kazandığınız için olaf size daha az vuracaktır. Olaf normal saldırı yapmaya muhtaç karakterlerden olduğu için çivili zırh da korkulu rüyası olacaktır. Jax için zırh delme etkili olacaktır. Zırhını delerseniz can çalması çok da fayda sağlamayacaktır.

Sihirdar Vadisi için popüler itemler;

A.M.K kılıcı
: +45 saldırı gücü verir. Bu item özellikle hasar üzerine geliştirecekseniz çok etkilidir. Fiyatı 1550 olduğu için başlarda bu itemi almak sıkıntı olabilir ama eğer bu itemi oyunun başında alabilirseniz düşmanlara karşı muazzam bir avantaj sağlarsınız. Daha sonrasında Kanasusamışa çevirirseniz +70 hasar ve %12 can çalma alırsınız. Üstelik birim katlederek +30 saldırı gücü ve +%6 cançalma özelliğine kadar yükselebiliyor. Bu özelliğin yarısı öldüğünüzde kayboluyor. Warwick in kesinlikle kullanması gereken bir itemdir. Özelliği özel pasif olmadığından birden fazla alarak özellikleri arttırabilirsiniz.
İlahların Kılıcı: Bu eşya oyunun ortalarına doğru hasarcılar için gereken bir eşyadır. Saldırı hızı ve hasar ile birlikte çok etkili bir saldırı haline gelebilir. Bu item sadece %45 saldırı hızı veren bir eşya olmanın dışında aktif edildiğinde karakterinizin 6. yeteneği olacaktır. 3 saniye boyunca %100 saldırı hızı ve %100 kritik vuruş verir. Bunun anlamı Hasar değerinizin 3 saniyeliğine 2 katına çıkması ve 2 kat hız ile toplamda 4 katına çıkması demektir. Master yi son(r tuşu) yetenueği ile, Warwick ile cançalma ile birden fazla rakibe saldırırken kaçmayı düşünmeyeceği sırada, Ashe ile yine son(r tuşu) yeteneği ile sabitlendiğinde karşınızdaki oyuncunun ne olduğunu anlamadan kaçmaya bile fırsat bulamadan ölmesine neden olur. Son seviyelerde çok etkili olmadığı için satıp yerine başka item alabilirsiniz. Önemli olan bu eşyayı başlarda almaktır. Bu özellikte özel aktif olduğundan 1 den fazla almanız bu özelliği arttırmayacaktır. 

Son fısıltı: +40 saldırı gücü verir. Eğer karşı rakibi incelediğinizde zırh eşyaları aldığını görürseniz veya zırhının yüksek olduğunu görürseniz. Bu itemi almanız onun karşısında size avantaj sağlayacaktır. Özellikle İlahların kılıcı aktifiyle birlikte kullanabilirseniz emin olun rakibin yerinde olmak istemezsiniz. Bu özellikte özel pasif olduğundan 1 den fazla almanız size fayda vermeyecektir.

Uğursuz Koruluk için popüler item;
Yüce Lordun Kan Zırhı: Bu eşya da rakibinizi şaşırtmak için çok iyi bir teknik olabilir. Size +850 can verir. Daha da önemlisi karşınızda ölmek üzere olan bir rakibinizi öldürmeniz için size fırsat verir. Şampiyonu öldürdüğünüzde 5 saniye içerisinde 200 can alarak diğer şampiyondan kaçacak vakit kazanabilirsiniz. Eğer gücünüz yeterliyse özellikle Warwick gibi can çalan bir karakterle oynuyorsanız canınızı toparlayarak diğer şampiyonu da almanıza imkan tanır. Özel pasif olduğundan 1 den fazla almanız bu özelliği arttırmayacaktır.

 

 

 

Yükleniyor..
Yorum yaz
Oyunlar
Site İçi Arama
Takip Et
En Çok Okunanlar
Abonelik

E posta adresiniz:

FeedBurner aracılığı ile gönderim yapılmaktadır.

Sponsor Bağlantılar
Sosyal


Sitemiz teknolojik haberler ve bilgilendirici haberler içermektedir. Sitemizde bulunan kaynağı belirtilmemiş yazıların tamamı uzmangundem.com adına yazılmış olup eser sahiplerine aittir ve uzmangundem.com sitemiz kaynak gösterilmeden kullanılması FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU(5846)'na aykırıdır. Her türlü konuda webmaster (@) uzmangundem.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Takip
  RSS Aboneliği [Valid RSS] Powered by FeedBurner
Yakında
Yakında bu site çok daha sosyal olacak.
Amaç
İşinin ehli uzmanların makalelerini yayınlayabileceği bir sosyal ortamı olsun istedik, çok yakında..