21 Ekim 2018, Pazar
Uzman Gündem Teknoloji ve Hayatın Gündemi

Anonymous hacklendi mi

Bazı kanallarda çıkan anonymous hacklendi iddaası gerçek mi? Türkiye dahil dünya çapından büyük bir gönüllü katılımlarla oluşturulan anonymous hacklenmiş olabilir mİ?
Anonymous hacklendi mi makalesine ait resim


admin, 23/10/16 23:01
Yükleniyor..

Anonymous tüm Dünya'da, özellikle komünist yada dikdatörist yönetimlerin uyguladıkları internet yasaklarına karşı gerçekleştirdikleri eylemlerle adını duyuran, her milletten, her siyasi görüşten, her inançtan insanın bir araya gelerek oluşturduğu aktivist bir gruptur. Yaptıkları işin yasal olmaması dolayısıyla kimlikleri bilinmemektedir. Bu bakımdan esindikleri film olan "V for Vendetta" da olduğu gibi kişisel değil, fikir tabanlıdır. Tüm hack gruplarından ayıran nokta da budur.

Konuya gelecek olursak: Anonymous hack iddasını reddediyor.. internette bu konu ile ilgili en çok konuşulan iddaa ise medyanın gücü kullanılarak bu şekilde gösterilmeye çalışıldığı şeklinde. Olay daha çok hükümete yakın medya kuruluşlarınca piyasaya sürüldü. Dünyanın takip ettiği medyalarda bununla ilgili tek bir konu bile yok. Buna Anonymous youtube hesabı da dahil. Anonymous'un şuanki gündemi ABD gibi görünüyor. İlerleyen zamanlarda bilgilendirmeye devam edeceğim. (Konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmam zaman aldı kusuruma bakmayın gecikmiş bir haber)

 

 

 

Yükleniyor..
Yorum yaz
Sitemiz teknolojik haberler ve bilgilendirici haberler içermektedir. Sitemizde bulunan kaynağı belirtilmemiş yazıların tamamı uzmangundem.com adına yazılmış olup eser sahiplerine aittir ve uzmangundem.com sitemiz kaynak gösterilmeden kullanılması FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU(5846)'na aykırıdır. Her türlü konuda webmaster (@) uzmangundem.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Takip
[Valid RSS] Powered by FeedBurner
Yakında
Yakında bu site çok daha sosyal olacak.
Amaç
İşinin ehli uzmanların makalelerini yayınlayabileceği bir sosyal ortamı olsun istedik, çok yakında..